chwilowki

Izolatoria w Małopolsce – ważne informacje

Informujemy, iż na terenie województwa małopolskiego, na podstawie poleceń Wojewody Małopolskiego, zostały utworzone następujące izolatoria (tabela:„Wykaz izolatoriów”).

Poniżej przedstawiamy ogólne zasady kierowania osób do izolatoriów:

1. Kierowanie do izolatoriów następuje stopniowo. Oznacza to, że dopóki w pierwszym izolatorium - Hotel Wyspiański, przy ul. Westerplatte 15 w Krakowie - nie zostanie wykorzystane co najmniej w 80% miejsc, to nie ma możliwości kierowania osoby do kolejnego izolatorium z listy.

2. Lekarz szpitala kierujący do izolatorium, jest zobowiązany do telefonicznego kontaktu z upoważnionym przedstawicielem szpitala prowadzącego izolatorium, wskazanym w tabeli, celem uzgodnienia czasu przyjęcia pacjenta, a w przypadku zapełnienia danego izolatorium (w tabeli widnieje, jako stan: „przyjmuje”) uzyskania informacji, do którego izolatorium powinien skierować pacjenta.

3. Skan skierowania, po uzgodnieniu czasu przyjęcia pacjenta, jest wysyłany na adres mailowy podany w tabeli, natomiast oryginał skierowania jest dostarczany przy transporcie pacjenta.

4. Wykaz izolatoriów oraz dane w nim zawarte będą podlegać aktualizacji na podstawie informacji przekazywanych przez szpitale prowadzące izolatoria oraz z uwzględnieniem aktualnego stanu wykorzystania miejsc.  

 

 

Ponadto na stronie MUW: http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=12144  lub na stronie WSSE w Krakowie: https://wsse.krakow.pl/page/izolatoria-w-malopolsce-wazne-informacje/ te informacje są na bieżąco aktualizowane.

Pliki do pobrania
Download this file (Wykaz izolatoriow.pdf)Wykaz izolatoriów

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 22) 25 00 115
fax (+48 14) 621 75 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie