chwilowki

Drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzamy także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków.

Poniżej zostały umieszczone linki do stron internetowych z dokładnymi wytycznymi dla funkcjonowania poszczególnych podmiotów.

 

Działalność gospodarcza – otwarte centra handlowe i hotele (od poniedziałku 4 maja 2020 roku):

Centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte, ale z limitem osób i bez spożywania posiłków: https://www.gov.pl/web/rozwoj/centra-handlowe

Hotele i noclegi ruszą, ale bez basenów i siłowni: https://www.gov.pl/web/rozwoj/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe

Wytyczne dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020 r.

Sklepy budowlane czynne w weekendy: https://www.gov.pl/web/rozwoj/sklepy-meblowe-i-budowlane

 

Życie społeczne (od poniedziałku 4 maja 2020 roku):

Biblioteki i muzea: https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki

Rehabilitacja lecznicza: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejny-etap

 

6 maja 2020 roku otwierane są żłobki i przedszkola (w wyjątkowych sytuacjach samorządy mogą je zamknąć): https://www.gov.pl/web/rodzina/bezpieczenstwo-przede-wszystkim-wytyczne-dla-instytucji-opieki-nad-dziecmi-do-lat-3

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 14) 621 70 97,  621 70 98
fax (+48 14) 621 75 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie