chwilowki

"BEZPIECZNI NA STARCIE, ZDROWI NA MECIE" Europejska kampania informacyjna 2016-2017

14 kwietnia 2016 roku zainaugurowana zostanie europejska kampania informacyjna „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”. Uzasadnieniem dla wdrożenia działań jest zjawisko starzenia się siły roboczej w Europie, które wiąże się z podwyższeniem wieku emerytalnego i wydłużeniem się okresu życia zawodowego. W odpowiedzi na te problemy, Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy opracowała kolejną już edycję kampanii, mającej na celu:

  • promowanie zrównoważonej pracy i zdrowego starzenia się od początku życia zawodowego;
  • zapobieganie problemom zdrowotnym na przestrzeni całego życia zawodowego;
  • umożliwianie pracodawcom i pracownikom zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w kontekście starzenia się siły roboczej;
  • wspieranie wymiany informacji i dobrych praktyk.

Przez cały czas trwania kampanii będą odbywać się liczne imprezy, konkursy i konferencje, między innymi Europejskie Tygodnie Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy oraz konkurs dobrych praktyk pod hasłem „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”, skierowany do przedsiębiorców, którzy swoimi działaniami poprawiają warunki pracy w swoich zakładach.

Więcej informacji na temat kampanii „Bezpieczni Na Starcie, Zdrowi Na Mecie" znajduje się na stronach internetowych:
https://osha.europa.eu/pl/healthy-workplaces-campaigns/2016-17-campaign-healthy-workplaces-all-ages oraz https://www.healthy-workplaces.eu/all-ages-splash-page/.

Zachęcamy do udziału w kampanii!

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 22) 25 00 115
fax (+48 14) 621 75 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2023  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie